BLOKADY PRZECIWBÓLOWE

W niektórych sytuacjach przewlekłego bólu, kiedy typowe leki przeciwbólowe nie są skuteczne, konieczne są bardziej intensywne działania. Do takich działań należą właśnie blokady przeciwbólowe. Wykorzystuję je w łagodzeniu uporczywych bóli towarzyszących różnym schorzeniom i chorobom. Najczęściej w przypadku bólów kręgosłupa, stawów i bólów głowy. Sprawdzą się, zwłaszcza jeśli:

  • Nie odczuwasz poprawy po typowym leczeniu przeciwbólowym.
  • Nie możesz lub nie chcesz stosować silnych leków przeciwbólowych.

Zastrzyki przeciwbólowe działają precyzyjnie, dokładnie tam gdzie powinny. W miejscu, gdzie znajduje się przyczyna bólu. Dzięki temu nie obciążają organizmu tak, jak robią to inne leki przeciwbólowe.

CENTRUM BLOKAD PRZECIWBÓLOWYCH

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE PLECY I KRĘGOSŁUP

Jeśli dokuczają ci:

  • bóle dolnego odcinka pleców,
  • lumbago, korzonki
  • lub napady przeszywającego bólu promieniującego przez pośladek do kończyny dolnej, prawdopodobnie zainteresują cię następujące zabiegi:

Zapewne słyszałeś już o tego rodzaju blokady. Sprawdzi się w ostrych stanach dyskopatii, chorób krążka międzykręgowego przy ucisku na korzeń nerwowy kręgosłupa.

Stosuję ją, jeśli przyczyną dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa jest choroba zwyrodnieniowa stawów międzykręgowych kręgosłupa.

Służy poszerzeniu diagnostyki i zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przypadku bólów krzyża, dolnej części pleców i pośladka. Stosuję ją, jeśli dolegliwości okolicy krzyżowej pleców są bardzo intensywne, a leki przeciwzapalne nie przynoszą zadowalających rezultatów.

Czytaj więcej…

Świetnie sprawdzają się w przypadku bólów o charakterze mięśniowo-powięziowym. Zwłaszcza związanych z mikro przeciążeniami podczas pracy lub po długim siedzeniu przy biurku. Bardzo lubiany również przez pacjentów z fibromialgią. Polecam wykonanie serii od 2-5 zabiegów.

Czytaj więcej…

Zespół mięśnia gruszkowatego to częsta przypadłość zarówno wśród osób aktywnie uprawiających sport, jak i tych spędzających długie godziny za biurkiem. Prowadzi do nadmiernego spięcia i zapalenia mięśnia gruszkowatego. W konsekwencji powoduje ucisk na nerw kulszowy wywołując bolesne odczucia w pośladku i nodze.

Czytaj więcej…

Jeśli doświadczasz:

  • bóli krzyża, okolicy kości miednicy i stawów biodrowych,
  • zespołów korzeniowych spowodowanego dyskopatią,
  • stenozy kanału kręgowego,
  • złamania kręgów.

Ta blokada zmniejszy dolegliwości bólowe.

Czytaj więcej…

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE STAWY

Jeśli dokuczają Ci bóle dużych stawów (biodrowych, kolanowych, ramiennych, czy krzyżowo-biodrowych) zobacz, jak mogę Ci pomóc. Wszystkie zabiegi wykonuję pod kontrolą USG.

W przypadku silnego bólu stawów. Wybierana jeśli inne metody leczenia okazują się niesuteczne.

Jeśli potrzebujesz uzupełnienić kwas hialuronowy w stawach za pomocą iniekcji. Poprawić ruchomość stawu. Zmniejszyć dolegliwości bólowe. Zabieg wykonuję pod kontrolą USG aby zwiększyć jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Czytaj wiecej…

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BÓL GŁOWY

Jeśli dokuczają ci częste, uciążliwe bóle głowy lub nadużywasz leków przeciwbólowych. Możesz skorzystać z blokad, które pozwolą ci ograniczyć konieczność stosowania leków.

Sprawdza się szczególnie w przypadku bólów z tyłu głowy, promieniujących do czubka, skroni, czoła lub lokalizujących się w okolicach oka. Stosuję je w przypadku bólów głowy o różnej etiologii (m.in migren, bólów klasterowych, “migren szyjnych”). To bezpieczny i szybki sposób na zmniejszenie ilości dni z bólem głowy.

Czytaj więcej..

Jeśli wyczuwasz pod naciskiem palca bolesne punkty w okolicy ramion i karku, które nasilają lub prowokują bóle głowy. Z pewnością blokada tych puntów przyniesie ci ulgę w bólu. Szczególnie sprawdza się w przypadku osób pracujących przy komputerze w silnym stresie.

Blokada bez użycia igły. Pozwala bezpiecznie, szybko i skutecznie zmniejszyć natężenie i częstotliwość bólów głowy.

Czytaj wiecej…

Jeśli cierpisz na neuralgię nerwu trójdzielnego, blokada pozwoli szybkie uśmierzenie bólu.

Czytaj więcej…

BLOKADY NERWÓW OBWODOWYCH

Jeśli dokuczają ci nerwobóle. Bóle lokalizujące się niezmiennie w tej samej okolicy ciała np. w okolicach żebra, z boku uda lub w innym miejscu. Zgłoś się do gabinetu, a pomogę ci ustalić źródło tego bólu. Jeśli wywołuje go uszkodzenie lub podrażnienie nerwu, wykonam jego blokadę.

Blokada nerwu pozwala potwierdzić przyczynę bólu i dodatkowo zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Pomimo naszych oczekiwań nie w każdym przypadku blokada jest najlepszym lub jedynym rozwiązaniem problemu bólowego. Dlatego przed każdym zabiegiem osobiście przeprowadzam kwalifikację medyczną do wykonania zabiegu.

Aby poznać ceny zabiegów skontaktuj się z placówką medyczną lub zobacz orientacyjne ceny zabiegów w zakładce cennik.

Zabiegi wykonywane w MelissaMed

Łódź, ul. Obywatelska 100

Telefoniczna rejestracja pacjentów (czynna pn-pt 8.00-19.30)

tel. +48514101514

Zabiegi (godziny 9.00-11.40)

czwartki, piątki

Zabiegi wykonywane w Artmedis

Łódź, ul. Kusocińskiego 61

Telefoniczna rejestracja pacjentów (czynna pn-pt 8.00-19.30)

tel. +48690890520

Zabiegi

poniedziałki (15.00-19.20)

Zabiegi wykonywane w Mobilny lekarz

Łódź, ul. Kochanowskiego 14a

Telefoniczna rejestracja pacjentów (czynna pn-pt 8.00-19.30)

tel. +48692733446

Zabiegi

środy (10.00-12.00)

Podziel się z innymi