BLOKADY PRZECIWBÓLOWE

Lekarz Anna Kociszewska-Bald specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

W niektórych sytuacjach przewlekłego bólu, kiedy typowe leki przeciwbólowe nie są skuteczne, konieczne są bardziej intensywne działania. Do takich działań należą właśnie blokady przeciwbólowe. Wykorzystuję je w łagodzeniu uporczywych bóli towarzyszących różnym schorzeniom i chorobom. Najczęściej w przypadku bólów kręgosłupa, stawów i bólów głowy.

Sprawdzą się, zwłaszcza jeśli:

  • Nie odczuwasz poprawy po typowym leczeniu przeciwbólowym.
  • Nie możesz lub nie chcesz stosować silnych leków przeciwbólowych.

Zastrzyki przeciwbólowe działają precyzyjnie, dokładnie tam gdzie powinny. W miejscu, gdzie znajduje się przyczyna bólu. Dzięki temu nie obciążają organizmu tak, jak robią to inne leki przeciwbólowe.

CENTRUM BLOKAD PRZECIWBÓLOWYCH

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE PLECY I KRĘGOSŁUP

Jeśli dokuczają ci bóle dolnego odcinka pleców, lumbago, korzonki lub napady przeszywającego bólu promieniującego przez pośladek do kończyny dolnej, prawdopodobnie będziesz zainteresowany następującymi zabiegami:

Zapewne słyszałeś już o tego rodzaju blokady. Sprawdzi się w ostrych stanach dyskopatii, chorób krążka międzykręgowego przy ucisku na korzeń nerwowy kręgosłupa.

Stosuję ją, jeśli przyczyną dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa jest choroba zwyrodnieniowa stawów międzykręgowych kręgosłupa.

Służy poszerzeniu diagnostyki i zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przypadku bólów krzyża, dolnej części pleców i pośladka. Stosuję ją, jeśli dolegliwości okolicy krzyżowej pleców są bardzo intensywne, a leki przeciwzapalne nie przynoszą zadowalających rezultatów. Czytaj więcej…

Najpopularniejszy zabieg wśród moich pacjentów. Zwykle wykonuję serię od 2 do 5 zabiegów. Świetnie sprawdzają się w przypadku bólów o charakterze mięśniowo-powięziowym. Związanych z mikro przeciążeniami podczas pracy lub po długim siedzeniu przy biurku. Przynosi ulgę osobom zapracowanym, niemającym czasu na codzienne ćwiczenia czy rozciąganie. Bardzo lubiany również przez pacjentów z fibromialgią. Czytaj więcej…

Zespół mięśnia gruszkowatego to częsta przypadłość zarówno wśród osób aktywnie uprawiających sport, jak i tych spędzających długie godziny za biurkiem. Często nadmierne spięcie i zapalenie mięśnia gruszkowatego (leży głęboko w pośladku) powoduje ucisk na nerw kulszowy ( rwę kulszową) powodując bolesne odczucia w pośladku i nodze. Czytaj więcej…

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE STAWY

Jeśli dokuczają Ci bóle dużych stawów (biodrowych, kolanowych, ramiennych, czy krzyżowo-biodrowych) zobacz, jak mogę Ci pomóc. Wszystkie zabiegi wykonuję pod kontrolą USG.

W przypadku silnego bólu stawów. Przy nieskuteczności innych metod leczenia

Uzupełnienie kwasu hialuronowego w stawach za pomocą iniekcji. Poprawia ruchomość stawu. Zmniejsza dolegliwości bólowe. Zabieg wykonuję pod kontrolą USG co znacząco zwiększa jego skuteczność i bezpieczeństwo. Czytaj wiecej…

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BÓL GŁOWY

Jeśli dokuczają ci częste, uciążliwe bóle głowy. Nadużywasz leków przeciwbólowych. Możesz skorzystać z blokady nerwów potylicznych lub blokad punktów spustowych bólu.

Sprawdza się szczególnie w przypadku bólów z tyłu głowy, promieniujących do czubka głowy, skroni, czoła lub lokalizujących się w okolicach oka. Stosuję je w przypadku bólów głowy o różnej etiologii (m.in migren, bólów klasterowych, „migren szyjnych”). To bezpieczny i szybki sposób na zmniejszenie ilości dni z bólem głowy. Czytaj więcej..

Napięcie struktur mięśniowo-powięziowych w okolicach karku i ramion to częsty problem związany z pracą przy komputerze lub korzystaniem ze smartfona. Wyczuwalne pod naciskiem palca bolesne punkty pod skórą w okolicy ramion i karku nasilają lub prowokują wystąpienie bólów głowy. Blokada tych puntów przynosi pacjentom sporą ulgę w bólu.

Zabieg bez użycia igły. Blokada zawoju skrzydłowo-podniebiennego to bezpieczny, szybki i skutecznym sposób na zmniejszenie natężenia i częstotliwości występowania różnych bólów głowy.

Czytaj wiecej…

BLOKADY NERWÓW OBWODOWYCH

Jeśli dokuczają ci nerwobóle. Bóle lokalizujące się niezmiennie w tej samej okolicy ciała np. w okolicach żebra, z boku uda lub w innym miejscu. Zgłoś się do gabinetu, a pomogę ci ustalić źródło tego bólu. Jeśli wywołuje go uszkodzenie lub podrażnienie nerwu, wykonam jego blokadę.

Blokada nerwu pozwala potwierdzić przyczynę bólu i zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Nie w każdym przypadku blokada jest najlepszym lub jedynym rozwiązaniem problemu bólowego, dlatego przed każdym zabiegiem osobiście przeprowadzam kwalifikację medyczną do wykonania zabiegu.

Aby poznać ceny zabiegów skontaktuj się z placówką medyczną Centrum Medycznego La Vida lub zobacz orientacyjne ceny zabiegów w zakładce cennik.

Zabiegi wykonywane są w Centrum Medycznym LaVida

Łódź, ul. Retkińska 104A

Telefoniczna rejestracja pacjentów (czynna pn-pt 9.00-19.30, sob 9.00-12.00)

tel. +48791101106

Zabiegi (godziny 9.00-12.00)

czwartki, piątki

Podziel się z innymi