Blokady przeciwbólowe to jeden ze sposobów leczenia silnych dolegliwości bólowych, który stosuję u moich pacjentów.

W niektórych sytuacjach przewlekłego bólu, kiedy typowe leki przeciwbólowe nie są skuteczne, konieczne są bardziej intensywne działania. Do takich działań należą wlaśnie blokady przeciwbólowe. Wykorzystuję je w łagodzeniu uporczywych bóli towarzyszących różnym schorzeniom i chorobom. Najczęściej w przypadku bólów kręgosłupa, stawów i bólów głowy.

Sprawdzą się zwłaszcza jeśli:

  • Nie odczuwasz poprawy po typowym leczeniu przeciwbólowym.
  • Nie możesz lub nie chcesz stosować silnych leków przeciwbólowych.

Zastrzyki przeciwbólowe dziłają precyzyjnie, dokładnie tam gdzie powinny. W miejscu gdzie znajduje się przyczyna bólu. Dzięki temu nie obciążają organizmu tak, jak robią to inne leki przeciwbólowe.

Poniżej przeczytasz jakie rodzaje blokad przeciwbólowych wykonuję u moich pacjentów.

CENTRUM BLOKAD PRZECIWBÓLOWYCH

Jeśli dokuczają ci bóle dolnego odcinka pleców, lumbago, korzonki lub napady przeszywającego bólu promienującego przez pośladek do kończyny dolnej, prawdopodobnie będziesz zainteresowany następującymi zabiegami:

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE PLECY I KRĘGOSŁUP

Zapewne słyszałeś już o tego rodzaju blokady. Sprawdzi się w ostrych stanach dyskopatii, chorób krażka międzykręgowego przy ucisku na korzeń nerwowy kręgosłupa.

Stosuję ją jeśli przyczyną dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa jest choroba zwyrodnieniowa stawów międzykręgowych kręgosłupa.

Służy poszerzeniu diagnostyki i zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przypadku bólów krzyża, dolnej części pleców i pośladka. Stosuję ją jeśli dolegliwości okolicy krzyżowej pleców są bardzo intensywne a fizjoterapia i leki przeciwzapalne nie przynoszą zadowalających rezultatów.

Najpopularniejszy zabieg wsród moich pacjentów. Zwykle wykonuję serię od 2-5 zabiegów. Świetnie sprawdzają się w przypadku bólów o charakterze mięśniowo-powięziowym. Związanych z mikroprzeciążeniami podczas pracy lub po długim siedzeniu przy biurku. Przynosi ulgę osobom zapracowanym, nie mającym czasu na codzienne ćwiczenia czy rozciąganie. Bardzo lubiany również przez pacjentów z fibromialgią. Czytaj więcej…

Zespół mięśnia gruszkowatego to częsta przypadłość zarówno wśród osób aktywnie uprawiających sport jak i tych spędzających długie godziny za biurkiem. Często nadmierne spięcie i zapalenie mięśnia gruszkowatego (leży głeboko w pośladku) powoduje ucisk na nerw kulszowy ( rwę kulszowa) powodując bolesne odczucia w pośladku i nodze. Czytaj więcej…

Jeśli dokuczają Ci bóle dużych stawów (biodrowych, kolanowych, ramiennych) zobacz jak mogę Ci pomóc. Wszystkie zabiegi wykonuję pod kontrolą USG.

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BOLĄCE STAWY

Jeśli dokuczają ci częste, uciążliwe bóle głowy. Nadużywasz leków przeciwbólowych. Możesz skorzystać z blokady nerwów potylicznych.

W przypadku silnego bólu stawów. Przy nieskuteczności innych metod leczenia.

Uzupełnienie kwasu hialuronowego w stawach za pomocą iniekcji. Poprawia ruchomość stawu. Zmniejsza dolegliwości bólowe. Zabieg wykonuję pod kontrolą USG co znacząco zwiększa jego skuteczność i bezpieczeństwo. Czytaj wiecej…

BLOKADY PRZECIWBÓLOWE NA BÓL GŁOWY

Sprawdza się szczególnie w przypadku bólów z tyłu gowy, promieniujących do czubka głowy, skroni, czoła lub lokalizujacych się w okolicach oka. Stosuję je w przypadku bólów głowy o różnej przyczynie (m.in migren, bólów klasterowych, „migren szyjnych”). Bezpieczny i szybki sposób na zmniejszenie ilości dni z bólem głowy. Czytaj więcej..

Napięcie struktór mięśniowo-powięziowych w okolicach karku i ramion to częsty problem związany z pracą przy komputerze lub korzystaniem ze smartfona. Wyczuwalne pod naciskiem palca bolesne punkty pod skórą w okolicy ramion i karku nasilają lub prowokują wystąpienie bólów głowy. Blokada tych puntów przynosi pacjentom sporą ulgę w bólu.

Jeśli dokuczają ci nerwobóle. Bóle lokalizujące się niezmiennie w tej samej okolicy ciała np. w okolicach żebra, z boku uda lub w innym miejscu zgłoś się do gabinetu a pomogę ci ustalić źródło tego bólu. Jeśli wywołuje go uszkodzenie lub podrażnienie nerwu, wykonam jego blokadę.

BLOKADY NERWÓW OBWODOWYCH

Blokada nerwu pozwala pozwala potwierdzić przyczynę bólu i zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Nie w każdym przypadku blokada jest najlepszym lub jednynym rozwiązaniem problemu bólowego, dlatego przed każdym zabiegiem osobiście przeprowadzam kwalifikację medyczną do wykonania zabiegu.

Aby poznać ceny zabiegów skontaktuj się z placówką medyczną Centrum Medycznego La Vida lub zobacz orientacyjne ceny zabiegów w zakładce cennik.

Podziel się z innymi