Co oznacza mój ból?- jak przygotować się do diagnostyki bólu

with Brak komentarzy

Co oznacza mój ból? To pytanie trapi większość pacjentów. W wielu przypadkach wyłącznie trafne ustalenie przyczyny bólu, pozwoli na jego zniwelowanie. Zanim jednak przystąpię do ustalenia przyczyny bólu, musisz precyzyjnie opisać mi swój problem. Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak opisać ból, tak aby zostać dobrze zrozumianym przez lekarza i bliskich. Możesz myśleć, że nie jest to łatwe zadanie.

Mam jednak sposób na to, aby stało się to dziecinnie proste. Poniżej znajdziesz pewne “instrumenty” , którymi posługuję się na co dzień w swojej pracy.

Jeśli jesteś już moim pacjentem/ką z pewnością znasz już niektóre z tych ankiet. Zawierają one pytania kluczowe dla ustalenia zarówno przyczyny dolegliwości bólowych jak i planowania dalszego bezpiecznego dla pacjenta postępowania leczniczego. Pytania są proste i w większości przypadków wymagają jedynie odpowiedzi TAK lub NIE.

Powinieneś je pobrać, jeszcze przed wizytą. Wypełnić na spokojnie samemu lub z bliską osobą. Dzięki temu żadne pytanie nie zaskoczy cię podczas wizyty u lekarza. Będziesz świetnie do niej przygotowany.

Jeśli jesteś już moim pacjentem, ale zgłaszasz się pierwszy raz do danej placówki medycznej koniecznie wypełnij zamieszczone powyżej ankiety.

Ważne, aby informacje zawarte w ankiecie systematycznie uaktualniać jeśli zajdą w nich istotne zmiany.

Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

⭐⭐⭐⭐⭐ Zajmuję się leczeniem bardzo silnego bólu farmakologicznie i zabiegowo. Materiały na tym blogu mają przybliżyć pacjentom zagadnienia związane z leczeniem bólu. Staram się, aby były napisane w atrakcyjny i przystępny sposób. Jeśli nie możesz sobie poradzić z silnym bólem napisz do mnie, postaram się pomóc.

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.