Co to za ból w plecach? Testy do samodzielnego wykonania.

LUBISZ ROZWIĄZYWAĆ TESTY?

Przygotowałam tu dla ciebie kilka testów z serii „co to za ból w plecach?”. Mam nadzieję, że pomogą ci w określeniu, jaki charakter ma twój ból. Jeśli ci się poszczęści, może wskażą również jedną z prawdopodobnych jego przyczyn.

Potraktuj je jednak wyłącznie jako zabawę, a nie jako diagnozę medyczną.

Pamiętaj, że właściwą diagnozę może postawić jedynie lekarz, po zebraniu szczegółowego wywiadu medycznego i wykonaniu bezpośredniego badania, często rozszerzonego o wyniki badań dodatkowych. W celu postawienia rozpoznania osobista wizyta u lekarza jest niezbędna!

KROK 1

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych historii bólowych moich pacjentów. Spośród nich, wybierz ten, który najbardziej przypomina ci twoje dolegliwości. Pod każdą z nich, kryje się test zawierający kilka bardziej szczegółowych pytań.

KROK 2

Odpowiedź na te pytania to wspaniałe przygotowanie do wizyty w gabinecie. Rozwiązując test, możesz na spokojnie przeanalizować wszystkie objawy o jakie zapytam cię podczas wizyty. Wszelkie wątpliwości wyjaśnimy już podczas wizyty. W gabinecie szczegółowo zebrany wywiad poszerzę o badanie lekarskie ( w tym proste badanie neurologiczne i testy funkcjonalne). Niewykluczone, że konieczne będą również badania dodatkowe.

Proponuję, abyś przed wybraniem właściwego testu, wykonał/a jeszcze test na tzw. „czerwone flagi”. To bardzo ważne, aby wykluczyć poważne problemy zdrowotne, jakie mogą kryć się za bólem kręgosłupa lub pleców.

Pamiętaj, że: Wpis ten i załączone do niego testy do samodzielnego wykonania, nie zastępują badania lekarskiego i nie mogą być traktowane jako porada lekarska lub diagnostyczna. Mogą jednak służyć jako wskazówka, aby w sytuacji wątpliwej, udać się do lekarza, w celu postawienia właściwego rozpoznania i podjęcia niezbędnego leczenia. Rozpoznanie to wymaga jednak potwierdzenia, poprzez osobiste badanie lekarskie w gabinecie.

Podziel się z innymi