Co zrobić jeśli rwa kulszowa nie przechodzi?

with Brak komentarzy

Jeśli właśnie zastanawiasz się co zrobić, jeśli rwa kulszowa nie przechodzi już kolejny dzień, to te informacje z pewnością ci się przydadzą.

Być może rwa kulszowa przydarzyła ci się już w przeszłości. Poprzednim razem krótki odpoczynek, leki przeciwbólowe i rehabilitacja szybko zniwelowały ból. Jednak tym razem jest inaczej. Mijają kolejne dni, a rwa kulszowa i przeszywający ból, promieniujący do nogi nie ustępują. Co zrobić w takiej sytuacji?

Z rwą kulszową najlepiej udać się do lekarza.

Dlaczego najlepiej w pierwszej kolejności skorzystać z porady lekarskiej? Ponieważ działając na własną rękę, bez porady specjalisty możesz zrobić sobie krzywdę lub pogorszyć swój stan. Przyczyna i przebieg rwy kulszowej może różnić się za każdym razem. W związku z tym może wymagać zupełnie innego postępowania niż ostatnim razem.

Rwa kulszowa jest jedynie objawem choroby.

Należy pamiętać, że rwa kulszowa, czy udowa to jedynie objaw choroby. Określają one przeszywający, kłujący, ból, który schodzi od pleców i pośladków do nogi.

Za tymi konkretnymi objawami mogą kryć się różne przyczyny. Wśród nich wyróżniamy:

  • Problemy w obrębie kręgosłupa: np. dyskopatię, stenozę kanału kręgowego, zwyrodnienie stawów kręgosłupa, kręgozmyk, stan zapalny korzenia lub nerwu, uraz nerwu, nowotwór kręgosłupa.
  • Problemy poza kręgosłupem np. w stawie krzyżowo-biodrowym, w stawie biodrowym, zespół mięśnia gruszkowatego, pośladkowego średniego,

Tylko lekarz będzie w stanie dokładnie zdiagnozować przyczynę bólu.

Co jest przyczyną rwy kulszowej?

Wiele rodzajów schorzeń może dawać ten sam objaw w postaci bólu promieniującego wzdłuż kończyny dolnej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ struktury te unerwiane są przez wspólne szlaki neuronalne. Twój mózg nie może odróżnić impulsów bólowych transportowanych po tej samej drodze nerwowej, pochodzących z różnych źródeł. Dlatego wizyta u lekarza jest niezbędna.

Do jakiego lekarza udać się z rwą kulszową?

Z uwagi na fakt, że za rwą kulszową mogą kryć się różne schorzenia, najlepiej zdecydować się na specjalistę leczenia bólu. Ponieważ może on pomóc w każdym z możliwych wariantów rwy kulszowej. Lekarz przeprowadzi diagnostykę, badanie i specjalistyczne testy, które wskażą prawdopodobną przyczynę bólu. Uzyskacie szybką pomoc na miejscu w gabinecie, bez konieczności odwiedzania wielu lekarzy.

Jak pozbyć się rwy kulszowej?

W moim gabinecie leczenia bólu proponuję pacjentom różne metody postępowania:

  • leczenie farmakologiczne,
  • blokady przeciwbólowe,
  • wlewy z lidokainy

Dostosowuję je do aktualnych potrzeb pacjenta i jego preferencji.

Co zrobić jeśli rwa kulszowa nie przechodzi sama-wpisy powiązane tematycznie.

Te tematy mogą cię zainteresować. Podpowiedzą ci co zrobić jeśli rwa kulszowa nie przechodzi.

Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

⭐⭐⭐⭐⭐ Zajmuję się leczeniem bardzo silnego bólu farmakologicznie i zabiegowo. Materiały na tym blogu mają przybliżyć pacjentom zagadnienia związane z leczeniem bólu. Staram się, aby były napisane w atrakcyjny i przystępny sposób. Jeśli nie możesz sobie poradzić z silnym bólem napisz do mnie, postaram się pomóc.

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.