Kroplówki przeciwbólowe i wlewy dożylne

Wykonywane w gabinecie w Łodzi

Kroplówki przeciwbólowe to uzupełnienie farmakologicznego i zabiegowego leczenia bólu, z którego możesz skorzystać w poradni leczenia bólu w Łodzi.

Już wkrótce w poradni leczenia bólu w Łodzi – dostępne będą kroplówki przeciwbólowe i wlewy dożylne leków przeciwbólowych.

O szczegóły pytaj podczas wizyty w gabinecie.


Skuteczność dożylnej terapii przeciwbólowej

Niewątpliwie kroplówka przeciwbólowa to najskuteczniejszy sposób podania leków przeciwbólowych. Leki przeciwbólowe podane w postaci wlewu dożylnego omijają przewód pokarmowy, trafiają bezpośrednio do krwiobiegu. Dzięki temu są całkowicie przyswajane. Krew krążąca w naczyniach krwionośnych rozprowadza je po całym organizmie.

Żadna tabletka przeciwbólowa nie będzie tak skuteczna, jak dożylne podanie leków przeciwbólowych.

Jeśli lek przyjmowany doustnie nie ulegnie całkowitemu wchłonięciu w przewodzie pokarmowym jego działanie nie będzie wystarczające. Ponadto wiele leków stosowanych doustnie, wchodzi ze sobą w interakcję, co często powoduje działania niepożądane. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku leków przeciwbólowych podawanych w zastrzykach domięśniowych. Wchłanianie tych leków trwa zazwyczaj bardzo długo, a czas ten może różnic się u konkretnych osób. Niestety czyni to domięśniowe leczenie przeciwbólowe, nie tylko bolesnym, ale również mało skutecznym.

KROPLÓWKI PRZECIWBÓLOWE

To ulga w bólu:

 • SZYBKA
 • SKUTECZNA

Dlaczego kroplówka przeciwbólowa jest skuteczniejsza od zastrzyków przeciwbólowych?

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku leków przeciwbólowych podawanych w zastrzykach domięśniowych. Wchłanianie tych leków trwa zazwyczaj bardzo długo, a czas ten może różnić się u konkretnych osób. Niestety czyni to domięśniowe leczenie przeciwbólowe, nie tylko bolesnym, ale również mało skutecznym.

DOŻYLNE PODANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH

Zapewnia:

 • EFEKT PRZECIWBÓLOWY JUŻ W CIĄGU 5 MINUT OD ROZPOCZĘCIA WLEWU

Kroplówki przeciwbólowe – pierwsza wizyta w gabinecie

W trakcie pierwszej wizyty odbywa się konsultacja lekarska. Szczegółowo zebrany wywiad medyczny przez lekarza z tytułem specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii sprawi, że otrzymasz kroplówkę najlepiej skomponowaną pod względem twojego problemu bólowego.

KROPLÓWKĘ PRZECIWBÓLOWĄ DOBIERA LEKARZ SPECJALISTA ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII.

 • GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA


Jak przygotować się do kroplówki przeciwbólowej?

Po pierwsze przed wizytą kwalifikacyjną wypełnij ankiety dotyczące stanu zdrowia dostępne na stronie. Jeśli do wykonania kroplówki konieczne będą dodatkowe badania, lekarz poinformuje cię o tym na wizycie w gabinecie.

Kroplówki przeciwbólowe – przebieg zabiegu

Podanie kroplówki przeciwbólowej odbywa się identycznie, jak ma to zazwyczaj miejsce w szpitalu. Po pozytywnej kwalifikacji do wykonania kroplówki przeciwbólowej pielęgniarka lub lekarz założą ci wenflon do żyły. Poczujesz jedynie lekkie ukłucie. Następnie pozostaje ci ułożyć się wygodnie i poczekać, aż kroplówka „zleci” do krwiobiegu. Cała procedura trwa ok. 45 min. Bezpośrednio po wlewie możesz opuścić placówkę medyczną.

Jakie badania będą potrzebne?

Przed wykonaniem kroplówki, w zależności od jej składu, należy wykonać następujący zestaw badań:

Morfologia, Aspat, Alat, kreatynina, eGFR, sód, potas, magnez, EKG.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz poinformuje cię jakie badania będą potrzebne.

Pacjenci będący pod stałą opieką poradni, wykonują badania tylko na wyraźne wskazanie lekarza.


Dlaczego nie stosujemy 0,9% Natrium Chloratum ?

W płynoterapii dożylnej stosujemy krystaloidy. To wodne roztwory soli mineralnych i soli słabych kwasów organicznych oraz drobnocząsteczkowych węglowodanów.

Możemy je podzielić na krystaloidy zbliżone swoim składem do składu ludzkiego osocza, czyli krystaloidy zbilansowane oraz te nieprzypominające swym składem osocza, czyli niezbilansowane. Przykładem tego niezbilansowanego płynu jest 0,9% Natrium Chloratum. Ma prosty skład, nie zawiera buforu, ma bardzo dużo jonu chlorkowego (zwykle ≥128 mmol/l).

W kroplówkach wykorzystuję jedynie płyny zbilansowane – dobrze zrównoważone. Stężenie jonu chlorkowego jest w nich bliskie fizjologicznemu. Poza sodem i potasem zawierają wapń lub magnez.

Stosowanie dużych objętości 0,9% Natrium Chloratum może powodować kwasicę dylucyjno – hiperchloremiczną i hipernatremię. Z kolei nadmierna podaż jonów chlorkowych może zwiększać ryzyko uszkodzenia nerek.

Dlatego w kroplówkach przeciwbólowych znajdziesz tylko zbilansowane płyny.

Rodzaje kroplówek przeciwbólowych

MAGNEZIUM

Według badań magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Kroplówka działa przeciwbólowo poprzez intensyfikację działania innych leków przeciwbólowych. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Dodatkowo zmniejsza uczucie zmęczenia, napięcie i ogranicza skutki stresu.

Dla kogo:

Jeśli cierpisz na:

 • bóle pleców
 • bóle głowy
 • nerwobóle
 • bóle przewlekłe
 • osoby stosujące dużą ilość leków przeciwbólowych
 • osoby przemęczone, przepracowane
 • fibromialgia

STANDARD: 500 ml plasmalyte + Mg

ALACIDUM

Składnikiem aktywnym jest jeden z najlepszych przeciwutleniaczy kwas alfa liponowy. Działa jak katalizator przyśpieszając regenerację uszkodzonych włókien nerwowych. Kompleksowy wpływ kroplówki daje efekty w przypadku wielu chorób, w których doszło do podrażnienia lub uszkodzenia włókien nerwowych. Włącz go do leczenia, jeśli odczuwasz parestezje, czyli objawy czuciowe takie jak pieczenie, kłucie, swędzenie lub mrowienie.

Dla kogo:

Jeśli cierpisz na:

 • rwa kulszowa, barkowa
 • korzonki
 • nerwobóle, neuralgie, neuropatie, polineuropatie

STANDARD: Kwas alfa liponowy 50 ml

ANTY-CEPHELEA

Jej działanie opiera się na synergistycznym działaniu wielu różnych leków. Ten unikalnie skomponowany zestaw uwolni cię skutecznie od bólu głowy. Sięgają po nią osoby z częstymi i uporczywymi bólami głowy, aby przerwać trwające długo napady bólu głowy.

Dla kogo:

Jeśli cierpisz na:

 • migreny
 • bóle głowy

STANDARD: 500 ml Plasmalyte + 1 lek przeciwbólowy*

PREMIUM: 500 ml Plasmalyte + 2 różne leki przeciwbólowe* + Mg

VIP: 500 ml Plasmalyte + lek przeciwnudnościom + 2 różne leki przeciwbólowe * + Mg

LUMBORUM DOLORIBUS

Kroplówka zmniejsza natężenie bólu pleców i kręgosłupa. Łagodzi dolegliwości związane z rwą kulszową czy udową, szczególnie w jej ostrym stanie.

Dla kogo:

Jeśli cierpisz na:

 • korzonki
 • bóle pleców
 • rwa kulszowa
 • lumbago

STANDARD: 500 ml Plasmalyte +1 lek przeciw bólowy*

PREMIUM: 500 ml Plasmalyte + 2 różne leki przeciwbólowe* + Mg

VIP: 500 ml Plasmalyte + lidokaina+ 2 różne leki przeciwbólowe * + Mg

* Leki przeciwbólowe dobierane są zawsze indywidualnie przez lekarza. Uwzględniają specyfikę bólu, jego natężenie, stan zdrowia pacjenta oraz inne stosowane przez niego leki.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, skontaktuj się z poradnia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie inne schorzenia leczymy w poradni zajrzyj na główną stronę.

Podziel się z innymi