LANSS (A)

with 5 komentarzy

 

 Rozpocznij test

 

 • Wybierz tylko jedno miejsce, w którym odczuwasz ból. (Jeśli ból dotyczy więcej niż jednego miejsca na ciele wykonaj test osobno dla każdego z nich).
 • Pytania dotyczą bólu odczuwanego w ostatnim tygodniu.

 

 

 

 


Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

⭐⭐⭐⭐⭐ Zajmuję się leczeniem bardzo silnego bólu farmakologicznie i zabiegowo. Materiały na tym blogu mają przybliżyć pacjentom zagadnienia związane z leczeniem bólu. Staram się, aby były napisane w atrakcyjny i przystępny sposób. Jeśli nie możesz sobie poradzić z silnym bólem napisz do mnie, postaram się pomóc.

5 Odpowiedzi

 1. Lek. Anna Kociszewska-Bald
  | Odpowiedz

  Ból neuropatyczny powstaje w następstwie uszkodzenia lub dysfunkcji ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego.
  Występuje średnio u 8% populacji.
  Dolegliwości bólowe mają charakter: piekący, palący, pulsujący, przeszywający, kłujący, jak „pchnięcie nożem” , „rażenie prądem”,ściskający lub miażdżący, z towarzyszącą przeczulicą skóry lub jej niedoczulicą.
  W poradni leczenia bólu w Łodzi lekarz pomoże potwierdzić lub wykluczyć obecność bólu neuropatycznego. Zaordynuje również właściwe leczenie bólu.

 2. Izabela
  | Odpowiedz

  A jesli bolace miejsca przy bolu sa gorace ? , czy to tez bol neuropatyczny ?. Zazwyczaj te miejsca, ktore bola mam bardziej cieple lub gorace.

  • Lek. Anna Kociszewska-Bald
   | Odpowiedz

   Ucieplenie miejsca bolącego może wskazywać na ból o charakterze neuropatycznym, ale również na bóle o charakterze zapalnym czy pourazowym. Po zebraniu szczegółowego wywiadu, analizie badań dodatkowych oraz bezpośrednim badaniu można określić jaki jest charakter bólu i jego przyczyna. Pozwala to na wdrożenie skutecznego leczenia. Zapraszam do poradni leczenia bólu na konsultację, diagnostykę i leczenie.

 3. AGNIESZKA
  | Odpowiedz

  Mam bardzo silne bóle stóp i dłoni. Dokładnie takie jakie pani opisuje. W stopach występują dodatkowo szarpania. Dodam, że jestem po operacji usunięcia przysadki mózgowej w 2000 roku. Zaraz po operacji odczuwać zaczęłam palenie, pieczenie, uczucie gorąca, gdy stopy były zimne. Od 2006 roku doszedł ból stóp potem dłoni. Brałam Neurex, Neurontin, Neurotop Retard, Lirykę,Gabax, Gabentin,Tegretol, Amitryptyline, Dulsevia. Miesiąc temu trafiłam do Kliniki Neurologii we Wrocławiu z podejżeniem zespołu Guillaina-Barrego. Zostało, to jednak wykluczone. Diagnoza polineuropatia metaboliczna. Dodam, że badane przewodnictwa nerwowego EMG wykazuje: dużego stopnia uszkodzenie włókien ruchowych lewego nerwu piszczelowego i w nieco mniejszym stopniu włókien ruchowych obu nerwów strzałkowych najpewniej o charakterze aksonalnym.
  Po za tym badanie wskazuje na uszkodzenie włókien ruchowych prawego nerwu piszczelowego o charakterze aksonalno-demielinizacyjnym.
  Nie uzyskano potencjału odpowiedzi podczas stymulacji włókien czuciowych badanych nerwów kończyn dolnych.
  Ponadto stwierdzono zmiany na poziomie korzenio rdzeniowych L4-L5-S1 obustronnie. Całość obrazu wskazuje na Polirdiculoneutopatię aksonalno-demielinizacyjną. W porównaniu z badaniem z 2022 roku stwirdza się pogorszenie zapisuneurograficznego.
  Dodam jeszcze, że do 2006 roku na bóle brałam duże dawki paracetamolu, od 2006 roku brałam Doretę ,,mniejsze dawki. Wtedy pół Doretę działało do 22 godzin. Obecnie stosuje Plaster Transtec35 i 52. Zastrzyki Tramal100/2ml biorę codziennie ( niekiedy 2-3 razy na dobę). Niestety zastrzyki działają już tylko do 6 godzin. Zaś Doreta prawie w ogóle nie działa.
  Jestem zrozpaczona, bo cierpię już 20 lat. Nie daję rady już z bólami. Kiedyś pomagały okłady z kapusty, specyfiki naturalne od franciszkanów. Teraz już praktycznie nic nie pimaga. Jak schudłam 30kg przez dwa lata, bóle są jeszcze bardziej dokuczliwe i intensywne. Wrocław wypisał mi Dulsevia, ale niestety nie pomaga. Będę bardzo wdzięczna jeśli da Pani mi wskazówki gdzie mogę się udać po pomoc. Mieszkam w Opolu, ale po punkcji kręgosłupa w 2013 roku, ( miałam wówczas wysoką cytozę i bakterię) opolscy neurolodzy nie chcą się podjąć leczenia mnie.

  • Lek. Anna Kociszewska-Bald
   | Odpowiedz

   Ponieważ mieszka Pani w Opolu mogę zaproponować Pani konsultację on-line lub jeśli da Pani radę dotrzeć do Łodzi- konsultację w gabinecie. W obydwu przypadkach proszę o dostarczenie pełnej dotychczas uzyskanej dokumentacji medycznej. (W przypadku konsultacji on-line proszę o wcześniejsze jej przesłanie na adres e-mail, wskazany przez Panie rejestrujące pacjentów na wizyty).

   Telefon do rejestracji dla pacjent ów 791101106.

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.