LANSS

with 2 komentarze

 

 Rozpocznij test

 

  • Wybierz tylko jedno miejsce, w którym odczuwasz ból. (Jeśli ból dotyczy więcej niż jednego miejsca na ciele wykonaj test osobno dla każdego z nich).
  • Pytania dotyczą bólu odczuwanego w ostatnim tygodniu.

 

 

 

 

Czy w bolesnej okolicy odczuwasz mrowienie lub kłucie, czy masz wrażenie, jakby były tam szpilki lub igły?

Czy skóra nad bolesnym miejscem zmienia kolor? Czy w tym miejscu pojawiają się plamy lub zaczerwienienie?

Czy ból powoduje, że skóra nad tym miejscem staje się szczególnie czuła na dotyk, czy delikatne uderzenie, głaskanie wywołuje nieprzyjemne wrażenie?

Czy ból pojawia się nagle, bez wyraźnego powodu? Czy ból możesz określić jako rażenie prądem, uderzenie?

Czy na skórze w bolesnej okolicy masz uczucie gorąca, palenia, pieczenia?

Delikatnie pocieraj skórę nad bolesnym miejscem wskazującym palcem. A teraz  miejsce niebolesne (na przykład skórę obok tego miejsca lub po przeciwnej stronie). Co odczuwasz w bolesnej okolicy?

Czubkiem palca delikatnie naciśnij bolesne miejsce, a następnie miejsce niebolesne (tak jak w poprzednim zadaniu). Co odczuwasz w bolesnej okolicy?

Dziękuję za wypełnienie testu.

Aby poznać wynik naciśnij zatwierdź.

 

 

Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

⭐⭐⭐⭐⭐ Zajmuję się leczeniem bardzo silnego bólu farmakologicznie i zabiegowo. Materiały na tym blogu mają przybliżyć pacjentom zagadnienia związane z leczeniem bólu. Staram się, aby były napisane w atrakcyjny i przystępny sposób. Jeśli nie możesz sobie poradzić z silnym bólem napisz do mnie, postaram się pomóc.

2 Odpowiedzi

  1. Włodzimierz
    | Odpowiedz

    Witam odczuwam ból krocza tzn odbyt i z przodu w okolicach członka jąder niżej ból brzucha czy może to być uszkodzenie nerwów wcześniej leczyłem ból tylko odbytu minał po jakimś czasie oprócz tego mam inne dziwne dolegliwości palenie skóry nerwobóle wcześniej diagnoza brzmiała ból funkcjonalny jak rozróżnić ból nerwu sromowego od funkcjonalnego pozdrawiam będę miał jeszcze CT miednicy i brzucha może jakaś sugestia czy jest pani w stanie znaleźć przyczynę pozdrawiam kręgosłup mnie nie boli z tyłu to chyba nie od kręgosłupa

    • Dzień dobry, aby postawić właściwe rozpoznanie konieczne jest zebranie bardzo szczegółowego wywiadu medycznego i bólowego oraz przeprowadzenie badania. Zajmuję się leczeniem i diagnostyką różnych neuralgii w tym tej związanej z nerwem sromowym. Zapraszam na konsultację do gabinetu. Adresy placówek, w których przyjmuję dostępne są na stronie http://www.pogotowiebolowe.com.pl

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.