fbpx

MIDAS

with Brak komentarzy

Kwestionariusz MIDAS (Migraine Disability Assessment) pomoże Ci zmierzyć wpływ jaki maja bóle głowy na Twoje życie. Informacje zawarte w tym kwestionariuszu są również pomocne dla Twojego lekarza. MIDAS precyzyjnie określi poziom bólu i niepełnosprawności spowodowanych bólami głowy. Dzięki temu lekarz znajdź najlepszy sposób ich leczenia.

1. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, opuściłeś w pracy lub szkole z powodu bólów głowy?

2. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, Twoja wydajność w pracy lub szkole była zmniejszona o połowę lub więcej ? (Nie uwzględniaj dni, które zaliczyłeś do pytania 1, gdy opuściłeś dzień w pracy lub szkole.)

3. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zaniedbałeś gospodarstwo domowe z powodu bólu głowy? (np. sprzątanie, drobne naprawy, zakupy, opieka nad dziećmi i bliskimi)

4. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zmniejszyło twoją wydajność w prowadzeniu gospodarstwa domowego przynajmniej o połowę z powodu twoich bólów głowy? (Nie dołączaj dni, które zaliczyłeś do pytania 3, gdy tego nie zrobiłeś prace domowe.)

5. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy zaniedbałeś rodzinę, relacje towarzyskie, przyjemności z powodu bólów głowy?

Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Specjalizuję się w leczeniu bólu w chorobach przewlekłych i onkologicznych.

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.