MIDAS

with Brak komentarzy

Kwestionariusz MIDAS (Migraine Disability Assessment) pomoże Ci zmierzyć wpływ jaki maja bóle głowy na Twoje życie. Informacje zawarte w tym kwestionariuszu są również pomocne dla Twojego lekarza. MIDAS precyzyjnie określi poziom bólu i niepełnosprawności spowodowanych bólami głowy. Dzięki temu lekarz znajdź najlepszy sposób ich leczenia.

1. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, opuściłeś w pracy lub szkole z powodu bólów głowy?

2. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, Twoja wydajność w pracy lub szkole była zmniejszona o połowę lub więcej ? (Nie uwzględniaj dni, które zaliczyłeś do pytania 1, gdy opuściłeś dzień w pracy lub szkole.)

3. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zaniedbałeś gospodarstwo domowe z powodu bólu głowy? (np. sprzątanie, drobne naprawy, zakupy, opieka nad dziećmi i bliskimi)

4. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zmniejszyło twoją wydajność w prowadzeniu gospodarstwa domowego przynajmniej o połowę z powodu twoich bólów głowy? (Nie dołączaj dni, które zaliczyłeś do pytania 3, gdy tego nie zrobiłeś prace domowe.)

5. Ile dni w ciągu ostatnich 3 miesięcy zaniedbałeś rodzinę, relacje towarzyskie, przyjemności z powodu bólów głowy?

Podziel się z innymi
Podąrzaj Lek. Anna Kociszewska-Bald:

Lekarz specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

⭐⭐⭐⭐⭐ Zajmuję się leczeniem bardzo silnego bólu farmakologicznie i zabiegowo. Materiały na tym blogu mają przybliżyć pacjentom zagadnienia związane z leczeniem bólu. Staram się, aby były napisane w atrakcyjny i przystępny sposób. Jeśli nie możesz sobie poradzić z silnym bólem napisz do mnie, postaram się pomóc.

Zostaw Komentarz

Polityka prywatności
Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne oraz jest warunkiem umieszczenia komentarza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.